Toimetuse kontakt: arireisija@estravel.ee
Reklaam: reklaam@estravel.ee

Äriklassi lounge’id

Lennujaamade saginast saab ennast välja lülitada eraldatud ootesaalides, kus rahulikult töötada või puhata. Lounge’ides on saadaval söögid-joogid, ajalehed-ajakirjad, internetiühendus ja vahel ka värskendavad teenused, nagu massaaž, dušš või koguni saun.

Enamasti asuvad lounge’id transiittsoonis ehk sinna pääsevad vaid piletiga reisijad pärast turvakontrolli läbimist. Suuremates lennujaamades pakutakse aga eraldi ootesaale ka saabuvatele reisijatele, seda pärast passikontrolli läbimist ja pagasi kättesaamist. See on hea võimalus pärast pikka öist lendu duši all käia ja hommikust süüa.

KUIDAS TAGADA PÄÄS LUKSUSESSE?

Esimene ja kõige kindlam on osta kallima teenindusklassi lennupilet. Tavaliselt on selleks äriklass, aga mõni lennufi rma (nt SAS) lubab oma kodubaasides lounge’i ka premium economy reisijaid.

Teiseks on võimalik rohke lendamisega (eriti head on siin ümberistumistega pikemad reisid) koguda mõne lennufi rma boonusprogrammi raames piisavalt punkte, et saada kõrgem kliendistaatus. Sellega kaasneb tavaliselt võimalus kasutada äriklassi ootesaale ka turistiklassis lennates.

Kolmas võimalus on osta ühekordne lounge’i sissepääs, mida mõnikord müüakse ka kohapeal. Eesti turul pakuvad osa panku Priority Passi kaarti, mis samuti teatud ootesaalide uksed avab, ning arve selle eest saadetakse tagantjärele (suurema aastamaksu eest saab osta ka teatud külastuste arvu sisaldava paketi – et see ennast ära tasuks, tuleb päris palju reisida). Estravel pakub klientidele Lounge Passi nimelist teenust. See eeldab vajalikus lennujaamas lounge’i broneerimist vähemalt 24 tundi ette ja sissepääsuvautšeri väljatrükkimist paberile. Olenevalt ootesaalist maksab ühekordne sissepää s 40 euro ringis.

PEA SILMAS!

• Varu aega! Viimasel hetkel lennujaama saabudes või lühikeste ümberistumisaegadega lennuühendusi kasutades ei ole eraldi ootesaali külastamisel mõtet. Kui lennu väljumiseni on aega kaks-kolm tundi või enam, on lounge hea valik.

• Suurte lennufirrmade kodubaasides asuvad eriti uhked ootesaalid on reserveeritud eksklusiivselt vastavate vedajate või nende koostööpartnerite premium-reisijatele ja sinna eraldi sissepääsu osta ei pruugi olla võimalik.

Lounge Passi või Priority Passiga pääseb pigem eraldiseisvate teenusepakkujate ootesaalidesse, mis ei ole kindla lennufi rmaga seotud (ka Tallinna lennujaama Linda Lounge kuulub sellesse kategooriasse).

• Tasuline sissepääs lounge’ii on tavaliselt ajalise piiranguga, näiteks kolmeks tunniks. Ka ei pruugi kõik ootesaalid öösiti avatud olla, vaata lahtiolekuaegu! Äriklassi pileti omanikel enamasti ajalisi piiranguid ei ole ja lennufirmade põhi-lounge’id on suurtes lennujaamades avatud ka öösiti.

TASULISE OOTESAALI ALTERNATIIV

Kui ootesaali külastamise põhieesmärk on kõht täis süüa, võib sama või väiksema raha eest saada parema toiduelamuse mõnes lennujaama restoranis. Kui aga tahad rahulikult puhata ja duši all käia, võiks mõelda mõnele lennujaamahotellile. Seda eriti siis, kui tegemist on koosreisijatega (kes sissepääsu eest lounge’i peaksid igaüks eraldi maksma, kuid mahuvad ühte hotellituppa) ja transiitlennujaamas viibimise aeg on kolmest tunnist märksa pikem.

Tekst: Mauri Saarend / Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor 04. mai, 2020

Artiklite arhiiv

1