Toimetuse kontakt: arireisija@estravel.ee
Reklaam: reklaam@estravel.ee

Stressivaba reis korraliku kindlustusega

Paljud teavad reisikindlustuse sõlmimise olulisust. Kuid kindlustuste vahel on erinevusi ja sõltuvalt reisi iseloomust tasuks sellesse teemasse põhjalikumalt süveneda, kaaluda võimalikke riske ning valida suurimat meelerahu pakkuv lahendus.

Lihtsamal puhul võib asja ära ajada ka juba olemasolev ja näiteks krediitkaardiga kaasnev poliis. Kuid sagedamini ja kaugemale reisides tasub pisut suurem investeering eraldi kindlustuslepingusse kuhjaga ära.
Estravel pakub klientidele reisikindlust koostöös Salva Kindlustusega. Sellel on palju eeliseid.

Omavastutuse puudumine nii reisitõrke- kui pagasikindlustuse puhul (pane tähele, et mõne konkurendi puhul võib omavastutuse summa osutuda suuremaks näiteks kohvri parandamise reaalsest kulust ja nii jääb hüvitis saamata)

Kaitse lennufirma korraliste graafikumuutuste vastu
Kuigi Euroopa Liidu määrused pakuvad reisijatele teatud kaitset ja ka rahalist kompensatsiooni lendude hilinemise või tühistamise puhul, tasub teada, et suurem osa maailma lennuliiklusest paikneb väljaspool nende kehtivusala ning kui väljumiseni jääb rohkem kui kaks nädalat, on lennuettevõttel ka Euroopas täiesti vabad käed graafikuid ümber teha ja ka väljumisi annulleerida.

Makstud piletiraha saab siis tagasi, aga ettemakstud majutuse või eraldi piletil jätkutranspordi pakkujat see reeglina ei huvita. Paljud 2021.–2022. aastal low-cost-lennufirmade odavaid pileteid pikalt ette hankinud reisijad on paraku selle teemaga isikliku valusa kogemuse tõttu kursis.

Kui reisile on vaja ikkagi minna, ei piisa tagastatavast rahast sageli uue pileti ostuks. Ka selles olukorras päästab kindlustus. Just pikalt ette ostetud soodsate lendude puhul võiks reisitõrke kindlustuskatte summa valida mõningase varuga, et see ikka kindlalt kataks hinnavahe tõenäoliselt oluliselt kallima uue piletiga.

Võimalus osta täiendav kaitse nii teenusepakkuja streikide kui pankrottide vastu
Ehkki viimastel aastatel pole suuremaid lennundusega seotud streike toimunud, pole kahtlust, et päästepakettide sildi all majandusse paisatud katteta raha kruvib ülespoole nii hindu kui palgaootusi ja Lääne-Euroopa ametiühingud ei kõhkle vajadusel lennuliiklust häirivaid aktsioone korraldamast. Reisija jaoks on olukord suuresti sarnane eelmise punktiga – kui minna on ikkagi vaja, maksab uus pilet tõenäoliselt oluliselt enam kui vana eest tagasisaadav summa. Ka vedajate pankrotid ei ole loomulikult välistatud ning siis võib tagasisaadav raha üldse puududa.

kindlustus

Suhtumine COVID-isse nagu muudesse võimalikesse haigustesse
Salva on reiside COVID-19-ga seotud ärajäämisi või selle ravija võimalikke karantiiniga seotud kulusid katnud alates 2020. aasta kevadest.

Kliendi seisukohast vaadates pole ju vahet, kas reisile ei saa minna näiteks jalaluu murru või koroona tõttu, kuid mõne kindlustusfirma jaoks võib olla.

On siiski kaks nüanssi, mida koroonaviirusega seoses tuleb arvestada. Esiteks, vähem kui kaks kuud tagasi haiguse läbi põdenud peavad kindlustuskatte kehtimiseks enne poliisi ostmist tegema negatiivse koroonatesti. Ja teiseks: valitsuste populistlike otsuste tagajärjed ei ole kindlustusjuhtumiks.

Pandeemia alguses oli riigipiiride sulgemine ja lendude keelustamine paljude riikide arsenalis „tõhus“ vahend viiruse leviku piiramiseks. Õnneks on tänane trend siiski pigem riiklike piirangute leevenemise suunas.

Ülaltoodule lisaks on võimalik Salva poliisile lisada veel muidki katteid – rendiauto omavastutus, looduskatastroofid ja terrorism, tsiviilvastutus.

Autor: Mauri Saarend, Estraveli kontserni ostujuhtimise direktor / Foto: Shutterstock. 18. september, 2022

Artiklite arhiiv

1